PRZYSTAŃ WODNA W PRZEMYŚLU

I JEJ REMONT

24o1hg5n


ZBIÓRKA PUBLICZNA NA REMONT PRZYSTANI

https://pomagam.pl/r8ca7f

 Tak to wyglądało:

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/8433,plac-zabaw-a-obok-melina-zdjecia

WSPARLI REMONT PRZYSTANI:

WSPIERAJĄ NASZE DZIAŁANIA:

Przystań Wodna w Przemyślu – dawne miejsce spotkań dzieci i młodzieży od lat niezagospodarowane i niszczejące znów ma szanse odzyskać dawny blask i służyć mieszkańcom. Budynek wymaga kapitalnego remontu z wymianą stolarki okiennej, drzwiowej i bram garażowych, naprawy elewacji, wymiany rynien, wykonania toalet z remontem pomieszczeń oraz podłączenia mediów, które przed laty zostały odłączone, a także wykonanie instalacji CO celem prowadzenia całorocznych zajęć żeglarskich dla dzieci.

… bo najważniejsze ile dajemy od siebie:

Stowarzyszenie Róża Wiatrów od sierpnia 2018 r. podjęło się przywrócenia Przemyskiej Przystani Wodnej do życia. Obecnie trwają prace porządkowe na całym terenie, kolejny etap to remont budynku i oczyszczenie nabrzeża Sanu przylegającego do przystani w raz z oczyszczeniem i naprawą utwardzonego zejścia do wody pod kątem wykorzystania go do prowadzenia zajęć dla dzieci w klasie Optimist oraz wodowania kajaków i sprzętu ratownictwa wodnego przez odpowiednie służby.

Pierwsze prace już zostały wykonane tj. wymiana rury odpływowej wody z boiska, oczyszczenie całego terenu, wymiana rynien starych dziurawych na nowe ocynkowane, naprawa elewacji budynku, naprawa ogrodzenia, oczyszczenie z naniesionej ziemi całego slipu do rzeki San, przycinka drzew, przywrócenie dostaw energii elektrycznej do budynku, wymiana bram garażowych, montaż okna w szatni dla dzieci w raz z roletą, malowanie ściany frontowej.

Przystań Wodna zaczyna już małymi krokami funkcjonować, przyjmuje już pierwszych kajakarzy, są organizowane zajęcia dla dzieci oraz został zorganizowany 1 Rodzinny Piknik Żeglarski, niestety budynek nie nadaje się obecnie do użytku i prowadzenia zajęć w okresie jesień-wiosna, ale robimy wszystko żeby to zmienić i go wyremontować.

Na zakończenie sezonu, kiedy wszystkie liście już opadły z drzew z pierwszymi przymrozkami cały teren został oczyszczony przez członków stowarzyszenia.

Tylko dzięki pomocy osób bez finansowania z środków publicznych przy nakładzie pracy wolontariuszy stowarzyszenia udało się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie.

Remont nadal trwa:

Odbudowa instalacji wodnej, inspekcja kanałów wentylacyjnych i ich naprawa, wymiana słupów, oczyszczenie slipu po wysokiej wodzie, remont wnętrza …