PRZEMYSKA SEKCJA ŻEGLARSKA DLA DZIECI „OPTIMIST”

Żeglarstwo jest bardzo rozwijającym i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Ten piękny sport, poprzez obcowanie z przyrodą, w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły.

Celem zajęć całorocznych jest nauka dzieci samodzielnego żeglowania, a także podnoszenie aktywności i sprawności fizycznej młodego człowieka z nauką samodzielności, koncentracji, koleżeństwa, współpracy w grupie, współzawodnictwa i zasad Fair Play.

Poprzez zabawę uczymy się żeglarstwa, a także podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie. Wszystkie dzieci maja postawiony za cel nie tylko naukę żeglowania, ale także naukę pływania, narciarstwa , łyżwiarstwa i poprawę kondycji fizycznej.

Wszystkie organizowane zajęcia mają na celu nauczyć samodzielności, pracy w grupie, pomocy słabszym jeśli jest taka potrzebna, a jednocześnie bardziej się z integrować i podnosić swoją wartość w społeczeństwie. 

Sekcja żeglarska to nie zajęcia świetlicowe „pojawiam się i znikam i znów się pojawiam”!!! – osoby opuszczające zajęcia będą skreślane 

Zajęcia są nieodpłatne, prowadzone całorocznie i ogólnodostępne, ale wymagamy systematyczności uczestnictwa w zajęciach. 

Zajęcia są prowadzone całorocznie na: basenach, sali wykładowej, hali sportowej, stoku narciarskim, lodowisku, akwenach wodnych, ośrodkach żeglarskich, kręgielni, parku trampolin, strzelnicy pneumatycznej, ściance spinaczkowej – żeglarstwo to sport, nie zajęcia świetlicowe i systematyczność uczestnictwa w zajęciach ma tutaj duże znaczenie. 

UWAGA!!! Konieczność potwierdzenia udziału dziecka w zajęciach wyjazdowych do środy przed wyjazdem w celu zamówienia odpowiedniego busa

Na zajęcia zabieramy z sobą:

Akweny wodne –  ubranie na zmianę oraz przeciwdeszczowe, buty do wody

Basen – kąpielówki lub strój kąpielowy, klapki, ręcznik, czepek

Park Trampolin – dresy lub spodenki, małą wodę do picia, skarpetki antypoślizgowe,

Centrum Wspinaczkowe – obuwie na zmianę, dresy

za każdym razem wymagana zgoda rodziców – do pobrania

https://grawitacja.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2020/07/GRAWITACJA-Zgoda-Opiekuna_Rodzica.pdf

https://fly-park.eu/rzeszow/wp-content/uploads/sites/2/2022/04/JEDNORAZOWA-ZGODA-RODZICA-OPIEKUNA.pdf

Wyjazdy realizujemy z Przystani Wodnej w Przemyślu ul. 22-go Stycznia 20


18447353_10208044339380350_4855596329975643676_n

 

Nasi zawodnicy na Jeziorze Solińskim w regatach o Puchar Interreg zajmując I Miejsce

TVP3 Regaty Optimistów

https://rzeszow.tvp.pl/43799434/pierwszy-weekend-sierpnia-mozna-bylo-spedzic-pod-zaglami-nad-solina?fbclid=IwAR3aaFc5qNQ_SZNzolcIyww9y7lozW_1oF4j2QL-tR8vQn-5Wj9vIGrg_P4

I kolejne regaty i miejscami na podium dzieci z relacją w TVP3

TVP3 -4

https://rzeszow.tvp.pl/55362544/14082021 

PRZYJDŹ, ZOBACZ, DOŁĄCZ DO NAS!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!To co robimy