PRZEMYSKA SEKCJA ŻEGLARSKA DLA DZIECI „OPTIMIST”

Żeglarstwo jest bardzo rozwijającym i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Ten piękny sport, poprzez obcowanie z przyrodą, w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły.

Celem zajęć całorocznych jest nauka dzieci samodzielnego żeglowania, a także podnoszenie sprawności fizycznej młodego człowieka z nauką samodzielności, koncentracji, koleżeństwa, współpracy w grupie, współzawodnictwa i zasad Fair Play.

Poprzez zabawę uczymy się żeglarstwa, a także podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie. Wszystkie dzieci maja postawiony za cel nie tylko naukę żeglowania, ale także naukę pływania, narciarstwa i łyżwiarstwa.

Wszystkie organizowane zajęcia mają na celu nauczyć młodego człowieka samodzielności, pracy w grupie, pomocy słabszym jeśli jest taka potrzebna, a jednocześnie bardziej się z integrować i podnosić swoją wartość w społeczeństwie. Niestety dziś duża część dzieci i młodzieży potrafi widzieć tylko „czubek własnego nosa” i  zamiast pomagać, to woli przeszkadzać i drwić ze słabszych kolegów i koleżanek, nie zdając sobie sprawy, że kiedyś to Oni mogą potrzebować pomocy. 

Sekcja żeglarska to nie zajęcia świetlicowe „pojawiam się i znikam i znów się pojawiam”!!!

Zajęcia są prowadzone całorocznie na: basenie, sali wykładowej, hali sportowej, stoku narciarskim, lodowisku, akwenach wodnych, ośrodkach żeglarskich, kręgielni, strzelnicy pneumatycznej – żeglarstwo to sport, nie zajęcia świetlicowe i systematyczność uczestnictwa w zajęciach ma tutaj duże znaczenie. 

Na zakończenie każdego sezonu dzieci zaangażowane w szkolenie z największą frekwencją na zajęciach, regatach, zgrupowaniach otrzymują certyfikaty, dyplomy, cenne nagrody.

UWAGA!!!

W dniu 14 sierpnia organizowany jest wyjazd na ZEK Radymno w ramach imprezy

„Na brzegu liny” – żeglowanie na Optimistach


18447353_10208044339380350_4855596329975643676_n


 
Informujemy, że w zakładce LATO/ZIMIA  zostały umieszczone informacje związane z wypoczynkiem letnim i zimowym dzieci.

Nasi zawodnicy na Jeziorze Solińskim w regatach o Puchar Interreg zajmując I Miejsce

TVP3 Regaty Optimistów

https://rzeszow.tvp.pl/43799434/pierwszy-weekend-sierpnia-mozna-bylo-spedzic-pod-zaglami-nad-solina?fbclid=IwAR3aaFc5qNQ_SZNzolcIyww9y7lozW_1oF4j2QL-tR8vQn-5Wj9vIGrg_P4

I kolejne regaty i miejscami na podium dzieci z relacją w TVP3

TVP3 -4

https://rzeszow.tvp.pl/55362544/14082021 

PRZYJDŹ, ZOBACZ, DOŁĄCZ DO NAS!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!To co robimy