INTENSYWNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH20200911_095545[1]
SKIPPERÓW/KAPITANÓW REJSÓW PEŁNOMORSKICH – PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Myślałeś kiedyś o samodzielnym poprowadzeniu rejsu morskiego? Wyczarterować jacht i popłynąć w morze? To szkolenie jest właśnie dla Ciebie!

W 7 dni – siedem portów za dnia i w nocy z samodzielnym żeglowaniem.

Szkolenie „Samodzielny skipper” jest przeznaczone dla osób planujących prowadzić samodzielnie rejsy pełnomorskie lub chcących podnieść swoje umiejętności żeglarskie w manewrowaniu jachtem pełnomorskim, planowaniu rejsów i  dowodzeniu załogą. Program szkolenia został opracowany przez kapitanów Stowarzyszenia Róża Wiatrów z wieloletnim stażem na morzu, a jednocześnie instruktorów i pedagogów.

Manewry w różnych warunkach, do różnych kei i nabrzeży, NIE IDZIEMY NA ŁĄTWIZNĘ skracając szkolenie do 3 – 4 dni manewrując w jednym porcie i robiąc wykłady po nocach, tylko po to by zaoszczędzić. Manewrujemy, pływamy do opanowania zagadnienia w 100% z czasem na odpoczynek, który jest niezbędny do logicznego myślenia. 

Port zaokrętowania i wyokrętowania Gdańsk, zapewniamy transport ze stacji do mariny i z powrotem.

DLA NAS PRIORYTETEM JEST NAUCZYĆ, A NIE TYLKO WYŁOŻYĆ MATERIAŁ

W czasie szkolenia prowadzone będą zajęcia z zakresu:

 • manewrowania 14 metrowym jachtem w portach z użyciem cum, brestów i szpringów uwzględniając siłę i kierunek wiatru – dziobem, rufą, burtą (longside),
 • darmowe aplikacje nawigacyjne i meteo na urządzenia mobilne (telefon, tablet)
 • wejście i wyjście z portu na żaglach bez użycia silnika,
 • czarteru jachtów, ubezpieczenia, wymagane dokumenty, jak uniknąć awarii i uszkodzeń jachtu podczas rejsu,
 • nawigacji papierowej, dziennik jachtowy,
 • nawigacji elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS – obsługa, jak uniknąć błędów,
 • locji morskiej w praktyce /nabieżniki, tory podejściowe, pławy, znaki kardynalne, światła sektorowe … /
 • jak sobie poradzić, kiedy przy czarterze okazuje się, że …
 • analizy kursu jachtu – halsu, wybór najkorzystniejszego dla zadanego punktu docelowego,
 • budowy jachtu morskiego- praktyczna obsługa i umiejscowienie urządzeń pokładowych,
 • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
 • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
 • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich,
 • analiza pogody „refowanie przed”
 • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi,
 • techniki bezpiecznego wchodzenia na top masztu i usuwanie usterek,
 • pomoce nawigacyjne: GPS ręczne, programy na telefony, tablety, laptopy,
 • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp. /dla chętnych osób możliwość zdobycia Certyfikatu VHF SRC ISSA

Uznawalność dokumentów na świecie: https://www.gov.pl/web/sport/egzaminy-zeglarskie60?fbclid=IwAR3NEmsYawprtGbUdthieHVQD-rlRKO08_10I54VY0flM2_Hb-CJThyM3SM 

Zajęcia mają charakter prezentacji praktycznej co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego zagadnienia.

Odwiedzimy porty w: Gdyni, Helu, Władysławowie, Sopocie na molo, Jastarni, Gdańsku koło żurawia, Górkach Zachodnich, Sobieszewie za dnia i w nocy w których będziemy doskonalić umiejętności manewrowania i cumowania jachtu, oraz samodzielnego bezpiecznego wejścia i wyjścia z portu, a na obiad świeża ryba prosto z kutra.

Szkolenie odbywać się będzie na jachcie Bavaria 46 Cruiser z rollgrotem, sterem strumieniowym, ploterem nawigacyjnym z AIS i radarem, zamykanymi dwuosobowymi kajutami, z dwiema toaletami z ciepłą wodą, wydajnym ogrzewaniem, obszernym kambuzem oraz innymi udogodnieniami pozwalających pogodzić szkolenie z odpoczynkiem. Nikt nie śpi w mesie, mesa cały czas jest dostępna dla załogi. 

Bavaria 46 Cruiser

Zabieramy tylko max 7 osób, co pozwala spędzić uczestnikowi odpowiednią ilość godzin za kołem sterowym podczas manewrowania jachtem i przyswoić wiedzę na odpowiednim poziomie. 

Terminy:                                                 O – miejsce dostępne      O – miejsce zajęte

 • 21 – 28 kwiecień 2024                               O O O O O O O

 • 18 – 25 maj 2024                                        O O O O O O O

 • 07 – 14 wrzesień 2024                               O O O O O O O

 • 21 – 28 wrzesień 2024                               O O O O O O O

 • 06 – 13 październik 2024                          O O O O O O O

Nasza propozycja:

– Zaliczka  tylko 20% ceny szkolenia

– Płatność pozostałych 80% na 35 dni przed rozpoczęciem szkolenia

– Gwarancja niezmiennej ceny od dokonania rezerwacji miejsca

– Upust 5% przy zgłoszeniu dwóch osób

Koszt: 2480 zł. /rezerwacja miejsca 500zł. – reszta płatna na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia/

Cena zawiera: intensywne szkolenie, miejsce i wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, materiały szkoleniowe, upominek, pakiet skippera, transport ze stacji PKP, PKS do mariny i z powrotem.

Szanując czas uczestników – przed rejsem jacht zostanie zaopatrzony w smaczne i zdrowe jedzenie, wodę mineralną, słodkości, serwis kawowy tak aby każdy uczestnik w 100% wykorzystał czas żeglując.

Jacht posiada wydajne nadmuchowe ogrzewanie, temperatura wewnątrz jachtu to 20 stopni.

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h.

Zgłoszenia poprzez zakładkę ” Kontakt ” lub roza.przemysl@o2.pl

Szkolenia prowadzą doświadczeni kapitanowie, instruktorzy żeglarstwa i sportów motorowodnych: kpt. Jacek Podwyszyński, kpt.Agnieszka Kowaliw którzy pływają w warunkach sztormowych.

Nagranie przypadkowego obserwatora, za sterem kpt. Jacek Podwyszyński podczas sztormu

Na zakończenie szkolenia dla osób posiadających ok 120 godzin stażu morskiego możliwość podejścia do egzaminu na Patent Jachtowego Sternika Morskiego lub/i Inshore Skipper ISSA /chętni po zgłoszeniu otrzymają materiały szkoleniowe/

Każdy uczestnik otrzyma opinię stażową niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego lub otrzymania Patentu Kapitana Jachtowego i Motorowodnego

Wszyscy uczestnicy otrzymają max wiadomości i pomocy w dalszym samodzielnym żeglowaniu i szkoleniu do uzyskania Patentu Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego.

ISSA w Polsce: http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=3749&page=0 

Opinie uczestników szkoleń umieszczane na Facebooku:

Dominika z Gdańska – Byłam u Jacka na szkoleniu Samodzielny Skipper. Baaaardzo polecam! Jacek to świetny nauczyciel 😀

Kasia z Rybnika – Manewry, manewry, tysiące manewrów! Oprócz tego silnik jachtowy podany na tacy, radio, mapy, nawet doczołgaliśmy się do sterociągu przez barłogi koji rufowych, żeby go sobie dokładnie pooglądać 😉 Zatoka opływana, Władysław(owo) od strony morza zdobyty, przylądek Horn, tfu, Hel, opłynięty w poziomym deszczu i po ciemku… Mięśni żeglarskich i wiedzy żeglarskiej przybyło aże przybyło… Przepiękne szkolenie w cudownej atmosferze, tym razem z kapitanem  Jacek Podwyszyński i Róża Wiatrów Przemyśl www.roza-przemysl.pl polecam na zimne wrześniowe – jak się okazało – poranki, wieczory i czasem nawet noce 😉 A że żeglarz na żeglowaniu zawsze pięknym jest, a piękne musi się pokazać, to zachęcam do pooglądania fotek z pięknymi ludźmi w pasji. Zawsze serce rośnie ❤

Basia z Mazur – Polecam mocno Róża Wiatrów Przemyśl oraz Jacek Podwyszyński – najlepszy kurs żeglarski na jakim kiedykolwiek byłam! Bardzo dużo przydatnej wiedzy i umiejętności praktycznych (świetna manewrówka portowa!) w bezstresowej i łatwej do przyswojenia formie! 👌

Krzysztof z Punto Vita – Bardzo serdecznie polecam Jacek Podwyszyński i kurs w Róża Wiatrów Przemyśl. Od nas wysłaliśmy już kilka osób i zawsze wracają bardzo zadowoleni ze szkolenia. Ja też byłem i był to świetny kurs.

Tomek z Rzeszowa – poznałem instruktorów z Róży Wiatrów podczas mojego pierwszego rejsu-szkolenia po Morzu Bałtyckim, którego się strasznie obawiałem. Całość poprowadzona pierwsza klasa, bez choroby morskiej choć dobrze bujało, czują żeglarstwo i wiedzą jak przekazać wiedzę oraz zarazić żeglarstwem morskim, zaraziłem się i znów wybieram się z Nimi na pełne morze, wiem że mogę im zaufać. Gorąco polecam!!!

Ania z Torunia – prowadzone szkolenia przez Różę Wiatrów to sama przyjemność przyswajania wiedzy, wszystko wytłumaczone po woli i z anielskim spokojem, czasami to sama byłam pełna podziwu dla kpt. Jacka kiedy tłumaczył jakieś zagadnienie, aż miło było słuchać. 

Wojtek z Mazur – super szkolenie, rewelacyjne podejście instruktorskie, wiedza, prezentacja, nauka na wysokim poziomie, a na obiad świeża ryba prosto z kutra – takie szkolenia to dobrze zainwestowany czas – polecam.

Krzysztof z PoznaniaPolecam serdecznie! Byłem i nauczyłem się bardzo dużo. Świetny sternik = świetny kurs

Gosia z Bytomia – super szkolenie, dużo wiedzy praktycznej wystarczającej do podjęcia decyzji o samodzielnym żeglowaniu, wszelka pomoc po szkoleniu kiedy już samodzielnie prowadzisz rejsy, super ekipa szkoleniowa!

Magdalena z Krakowa – Bardzo serdecznie dziękuję Kapitanowi Jacek Podwyszyński za przekazanie olbrzymiej dawki wiedzy i inspirację na wielu płaszczyznach. A także mojej kochanej załodze Electra Citrone; będę za Wami tęsknić. Do zobaczenia znów na morzu…!