INTENSYWNE SZKOLENIE ŻEGLARSKIE W GDYNIcb0b545884_large

ZAKOŃCZONE EGZAMINEM NA PATENT

JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO
300px-Wz_patent_msm_2013_a

+ MOTOROWODNY STERNIK MORSKI

lub / i

INSHORE SKIPPER ISSA

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPORTU Z DNIA 9 KWIETNIA 2013 R. W SPRAWIE UPRAWIANIA TURYSTYKI WODNEJ (DZ. U. Z 2013R. POZ. 460) § 6. 1. , PATENT
JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO OTRZYMUJE OSOBA, KTÓRA :
 • Ukończyła 18. rok życia
 • Odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi
 • Zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności na patent jachtowego sternika morskiego
OSOBA POSIADAJĄCA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO / MOTOROWODNEGO STERNIKA MORSKIEGO, JEST UPRAWNIONA DO:
 • Prowadzenia jachtów żaglowych /motorowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenia jachtów żaglowych /motorowych o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich

W czasie kursu prowadzone będą zajęcia z zakresu:

 • nawigacji papierowej i elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS + dziennik jachtów,
 • darmowe aplikacje nawigacyjne i meteo na urządzenia mobilne (telefon, tablet)
 • ratownictwa, meteorologii, budowy jachtu morskiego,
 • locja morska w praktyce / nabieżniki, tory podejściowe, pławy, znaki kardynalne, światła sektorowe /
 • manewrów portowych z użyciem cum i szpringów,
 • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
 • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
 • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich.
 • analiza pogody „refowanie przed”
 • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi
 • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp./dla chętnych osób możliwość zdobycia Certyfikatu VHF SRC ISSA

Zajęcia mają charakter głównie prezentacji praktycznej lub pogadanki, co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego tematu.

Odwiedzimy osiem portów w Gdyni, Helu, Władysławowie, Sopocie na molo, Jastarni, Gdańsku koło żurawia, Górkach Zachodnich, Sobieszewie za dnia i w nocy w których będziemy doskonalić umiejętności manewrowania i cumowania jachtu także z użyciem steru strumieniowego. 

Port zaokrętowania i wyokrętowania Gdańsk, zapewniamy transport ze stacji do mariny i z powrotem.

Priorytetem jest szkolenie i przygotowanie uczestników do egzaminu oraz samodzielnego prowadzenia rejsów pełnomorskich.

Na zakończenie odbędzie się egzamin na Patent Jachtowego Sternika Morskiego PZŻ i możliwość uzyskania Patentu Motorowodnego Sternika Morskiego PZMiNW  lub/i Inshore Skipper ISSA ( fakultatywnie oba ) /uczestnicy otrzymają bazę pytań egzaminacyjnych z materiałami/

Szkolenie odbywać się będzie na jachcie Bavaria 46 Cruiser z rollgrotem, sterem strumieniowym, radarem, ploterem nawigacyjnym z AISem, dwoma kołami sterowymi, zamykanymi dwuosobowymi kajutami, z dwiema toaletami z ciepłą wodą, wydajnym ogrzewaniem, obszernym kambuzem oraz innymi udogodnieniami pozwalających pogodzić szkolenie z odpoczynkiem.

Bavaria 46 Cruiser

Na szkolenie zabieramy tylko max 7 osób, co pozwala każdemu uczestnikowi spędzić odpowiednią ilość godzin przy kole sterowym gwarantujące odpowiednie szkolenie.

Terminy:                                                            O – miejsce dostępne    O – miejsce zajęte

 • 21 – 28 kwiecień 2024                   O O O O O O O        

 • 18 – 25 maj 2024                            O O O O O O O   

 • 07 – 14 wrzesień 2024                   O O O O O O O               

Nasza propozycja:

– Zaliczka  tylko 20% ceny szkolenia

– Płatność pozostałych 80% na 35 dni przed rozpoczęciem szkolenia

– Gwarancja niezmiennej ceny od dokonania rezerwacji miejsca

– Upust 5% przy zgłoszeniu dwóch osób

Koszt: 2480 zł. /rezerwacja miejsca 500zł.  reszta płatna  na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia/ 

Cena zawiera: szkolenie, miejsce i wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, materiały szkoleniowe, upominek, TRANSPORT ZE STACJI PKP, PKS DO MARINY I Z POWROTEM.

Szanując czas uczestników – przed rejsem zaopatrzymy jacht w smaczne i zdrowe jedzenie, napoje, słodkości, tak aby każdy uczestnik w 100% wykorzystał czas na szkolenie.

Jacht posiada wydajne nadmuchowe ogrzewanie, temperatura wewnątrz jachtu to 20 stopni.

Szkolenia prowadzą: kpt. Jacek Podwyszyński, kpt. Agnieszka Kowaliw

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h

Wszyscy uczestnicy otrzymują niezbędne informację i pomoc w uzyskaniu kolejnego patentu żeglarskiego Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego oraz innych uprawnień i dokumentów.

Opinie naszych kursantów:

Łukasz z Warszawy – gorąco polecam kurs w róży wiatrów – Jacek jest ostoją spokoju i źródłem naprawdę szerokiej wiedzy. Sporo manewrówki, każdy z uczestników spędza dużo czasu za sterem i ma czas na poprawę własnych błędów po uwagach instruktora 🙂

Artur – Właśnie zakończyłem tygodniowe szkolenie na morzu. Polecam w 100 a nawet w 200% szkolenie. Pan Jacek super osoba , cierpliwa , wyrozumiała i tłumaczy do skutku. jeżeli coś nie wychodzi tłumaczy dla czego i tłuczemy manewry aż do perfekcji. dziękuje za szkolenie i do zobaczenia na wodzie.

Krzysztof z Warszawy – Wraz z Joanną, jako absolwenci Róży Wiatrów, z czystym sumieniem polecamy zajęcia z Jackiem 🙂 A jako Czarterodawca (jachtu 30+ na zatoce) kilku absolwentów Jackowych też już miałem przyjemność u siebie gościć i nigdy żadnych problemów z wiedzą nie zauważyłem, ogarniali 😉

Karol z Wrocławia– niezapomniany kurs na „Morsa” (maj 2019) z Róża Wiatrów Przemyśl i kapitanem Jacek Podwyszyński, który nauczył nas zabijać spokojem w każdej sytuacji 

Marek z Kielc – Świetnie prowadzone szkolenie, dużo wiedzy przekazywanej w sposób prezentacji praktycznej w formie przejrzystej, zrozumiałej i bez pośpiechu. Naprawdę warto postawić na szkolenie w Róży Wiatrów.

Beata z Rzeszowa – Do szkolenia na patent JSM w Róży Wiatrów podeszłam z dystansem i niedowierzaniem że się uda, ale po rewelacyjnym szkoleniu w dużym spokoju i wyrozumiałości prowadzącego zakochałam się w morzu i zdobyłam wymarzony Patent Jachtowego Sternika Morskiego i automatycznie Motorowodnego Sternika Morskiego. Z czystym sumieniem polecam szkolenia w tej szkole, zarażają żeglarstwem i ukazują piękno morza  jego moc.

Daniel z Nowego Targu – Polecam Róża Wiatrów Przemyśl. Jacek Podwyszyński pierwsza klasa instruktor, wytłumaczy, opowie, doradzi. Ja zdałem za pierwszym podejściem. Naprawdę warto. 

Adrian z Poznania – … znam ludzi z Róży Wiatrów (Przemyśl), niejedno razem przepłynęliśmy i wiem, że są to ludzie z umiejętnościami, wiedzą i pasją, robiący wiele dla propagowania żeglarstwa – również „morskiego”. Polecam

Basia z Mazur – Bardzo polecam Różę Wiatrów z Przemyśla. Robiłam u nich JSM’a pod koniec sierpnia. Natrzaskaliśmy ogromną ilość manewrów. Bardzo dużo portówki jachtem , czyli sporą jednostką.

Monika z Warszawy – Szkolenie wg mnie na wysokim poziomie, zostało dokładnie wszystko wytłumaczone, pokazane na morzu i bez problemu zdałam na patent Jachtowego Sternika Morskiego i Inshore Skipper.

Andrzej z Warszawy – przekazano dużo wiedzy praktycznej niezbędnej do samodzielnego prowadzenia rejsów morskich – gorąco polecam szkolenia z Różą Wiatrów.