INTENSYWNE SZKOLENIE ŻEGLARSKIE W GDYNIcb0b545884_large

ZAKOŃCZONE EGZAMINEM NA PATENT

JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO
300px-Wz_patent_msm_2013_a

+ MOTOROWODNY STERNIK MORSKI

lub / i

INSHORE SKIPPER ISSA

 

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPORTU Z DNIA 9 KWIETNIA 2013 R. W SPRAWIE UPRAWIANIA TURYSTYKI WODNEJ (DZ. U. Z 2013R. POZ. 460) § 6. 1. , PATENT
JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO OTRZYMUJE OSOBA, KTÓRA :
 • Ukończyła 18. rok życia
 • Odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi
 • Zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności na patent jachtowego sternika morskiego
OSOBA POSIADAJĄCA PATENT JACHTOWEGO STERNIKA MORSKIEGO / MOTOROWODNEGO STERNIKA MORSKIEGO, JEST UPRAWNIONA DO:
 • Prowadzenia jachtów żaglowych /motorowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenia jachtów żaglowych /motorowych o długości kadłuba do 18 m po wodach morskich

W czasie kursu prowadzone będą zajęcia z zakresu:

 • nawigacji papierowej i elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS + dziennik jachtów,
 • darmowe aplikacje nawigacyjne i meteo na urządzenia mobilne (telefon, tablet)
 • ratownictwa, meteorologii, budowy jachtu morskiego,
 • locja morska w praktyce / nabieżniki, tory podejściowe, pławy, znaki kardynalne, światła sektorowe /
 • manewrów portowych z użyciem cum i szpringów,
 • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
 • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
 • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich.
 • analiza pogody „refowanie przed”
 • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi
 • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp./dla chętnych osób możliwość podejścia do egzaminu na Certyfikat VHF SRC ISSA

Zajęcia mają charakter głównie prezentacji praktycznej lub pogadanki, co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego tematu.

Odwiedzimy siedem portów w Gdyni, Helu, Władysławowie, Sopocie, Jastarni, Gdańsku, Górkach Zachodnich za dnia i w nocy w których będziemy doskonalić umiejętności manewrowania i cumowania jachtu. Port zaokrętowania i wyokrętowania Gdynia.

Priorytetem jest szkolenie i przygotowanie uczestników do egzaminu oraz samodzielnego prowadzenia rejsów pełnomorskich.

Na zakończenie odbędzie się egzamin na Patent Jachtowego Sternika Morskiego PZŻ i możliwość uzyskania Patentu Motorowodnego Sternika Morskiego PZMiNW  lub/i Inshore Skipper ISSA ( fakultatywnie oba ) /uczestnicy otrzymają zestaw pytań egzaminacyjnych z materiałami/

Szkolenie odbywać się będzie na 13 m jachcie z zamykanymi dwuosobowymi kajutami, toaletę z ciepłą wodą, wydajne ogrzewanie, pełny kambuz, ploter z AIS oraz wiele innych udogodnień pozwalających pogodzić szkolenie z odpoczynkiem.

Na szkolenie zabieramy tylko max 7 osób, co pozwala każdemu uczestnikowi spędzić odpowiednią ilość godzin przy kole sterowym gwarantujące odpowiednie szkolenie.

Terminy:                                                            

 • 07 – 14 maj 2022             7 MIEJSC          

 • czerwiec 2022                 7 MIEJSC         

 • wrzesień 2022                7 MIEJSC     

 • wrzesień 2022                7 MIEJSC

 • październik 2022          7 MIEJSC

Koszt: 1790 zł. /rezerwacja miejsca 350zł.  reszta płatna  na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia/

Cena zawiera: szkolenie, miejsce i wyżywienie na jachcie, opłaty portowe, paliwo do jachtu, materiały szkoleniowe, upominek.

Szkolenia prowadzą: kpt. Jacek Podwyszyński, kpt. Agnieszka Kowaliw

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h

Wszyscy uczestnicy otrzymują niezbędne informację i pomoc w uzyskaniu kolejnego patentu żeglarskiego Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego oraz innych uprawnień i dokumentów.

Uczestnicząc w szkoleniu wyrażasz zgodę na wykorzystanie swego wizerunku w materiałach informacyjnych stowarzyszenia Róża Wiatrów.

Opinie naszych kursantów:

Karol z Wrocławia– niezapomniany kurs na „Morsa” (maj 2019) z Róża Wiatrów Przemyśl i kapitanem Jacek Podwyszyński, który nauczył nas zabijać spokojem w każdej sytuacji 

Marek z Kielc – Świetnie prowadzone szkolenie, dużo wiedzy przekazywanej w sposób prezentacji praktycznej w formie przejrzystej, zrozumiałej i bez pośpiechu. Naprawdę warto postawić na szkolenie w Róży Wiatrów.

Beata z Rzeszowa – Do szkolenia na patent JSM w Róży Wiatrów podeszłam z dystansem i niedowierzaniem że się uda, ale po rewelacyjnym szkoleniu w dużym spokoju i wyrozumiałości prowadzącego zakochałam się w morzu i zdobyłam wymarzony Patent Jachtowego Sternika Morskiego i automatycznie Motorowodnego Sternika Morskiego. Z czystym sumieniem polecam szkolenia w tej szkole, zarażają żeglarstwem i ukazują piękno morza  jego moc.

Daniel z Nowego Targu – Polecam Róża Wiatrów Przemyśl. Jacek Podwyszyński pierwsza klasa instruktor, wytłumaczy, opowie, doradzi. Ja zdałem za pierwszym podejściem. Naprawdę warto. 

Adrian z Poznania – … znam ludzi z Róży Wiatrów (Przemyśl), niejedno razem przepłynęliśmy i wiem, że są to ludzie z umiejętnościami, wiedzą i pasją, robiący wiele dla propagowania żeglarstwa – również „morskiego”. Polecam

Basia z Mazur – Bardzo polecam Różę Wiatrów z Przemyśla. Robiłam u nich JSM’a pod koniec sierpnia. Natrzaskaliśmy ogromną ilość manewrów. Bardzo dużo portówki jachtem 13m, czyli sporą jednostką.

Monika z Warszawy – Szkolenie wg mnie na wysokim poziomie, zostało dokładnie wszystko wytłumaczone, pokazane na morzu i bez problemu zdałam na patent Jachtowego Sternika Morskiego i Inshore Skipper.