PRZYSTAŃ WODNA W PRZEMYŚLU

I JEJ REMONT DLA DZIECI

24o1hg5n


ZBIÓRKA PUBLICZNA NA REMONT PRZYSTANI

https://pomagam.pl/przystanwodna/

 Tak to wyglądało:

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/8433,plac-zabaw-a-obok-melina-zdjecia

https://www.zycie.pl/informacje/artykul/37924,ruina-po-bylej-siedzibie-zhp-pod-skrzydlami-rozy-wiatrow

WSPARLI JUŻ REMONT PRZYSTANI:

WSPIERAJĄ NASZE DZIAŁANIA DLA DZIECI:

Przystań Wodna w Przemyślu – dawne miejsce spotkań dzieci i młodzieży od lat niezagospodarowane i niszczejące znów ma szanse odzyskać dawny blask i służyć mieszkańcom. Budynek wymaga kapitalnego remontu z wymianą stolarki okiennej, drzwiowej i bram garażowych, naprawy elewacji, wymiany rynien, wykonania toalet z remontem pomieszczeń oraz podłączenia mediów, które przed laty zostały odłączone, a także wykonanie instalacji CO z zakupem pieca celem prowadzenia całorocznych zajęć żeglarskich i modelarni dla dzieci. Budynek dwukondygnacyjny został wybudowany w latach 1969-71 w ramach praktyk szkoły budowlanej, w czasach kiedy o wszystko było trudno, ale dzięki społecznikom związanych z środowiskiem wodnym udało się, a dziś wymaga remontu, by ten trud nie poszedł na marne. 

… bo najważniejsze ile dajemy od siebie:

Stowarzyszenie Róża Wiatrów od sierpnia 2018 r. podjęło się przywrócenia Przemyskiej Przystani Wodnej do życia. Zostały wykonane prace porządkowe na całym terenie, zabezpieczenie budynku i oczyszczenie nabrzeża Sanu przylegającego do przystani w raz z oczyszczeniem i naprawą utwardzonego zejścia do wody pod kątem wykorzystania go do prowadzenia zajęć dla dzieci w klasie Optimist oraz wodowania kajaków i sprzętu ratownictwa wodnego przez odpowiednie służby.

Pierwsze prace już zostały wykonane tj. wymiana rury odpływowej wody z boiska, oczyszczenie całego terenu, wymiana rynien, starych dziurawych na nowe ocynkowane, naprawa części elewacji budynku, naprawa ogrodzenia, oczyszczenie z naniesionej ziemi całego slipu do rzeki San, przycinka drzew, przywrócenie dostaw energii elektrycznej do budynku, wymiana bram garażowych, montaż okna w szatni dla dzieci w raz z roletą, malowanie ściany frontowej.

Przystań Wodna zaczyna już małymi krokami funkcjonować, przyjmuje już pierwszych kajakarzy, są organizowane zajęcia dla dzieci oraz zostały zorganizowane Dni Otwarte Przystani Wodnej, Tramwaj Wodny – bezpłatne spływy kajakowe rzeką San, niestety obecnie budynek nie nadaje się do prowadzenia zajęć w okresie jesień-wiosna, ale robimy wszystko żeby to zmienić i go wyremontować. Jest to najbardziej wymagający etap remontu pod kątem zakresu prac do wykonania oraz finansowym.

Remont pomieszczeń przed nami, kiedyś służyły jako biura, teraz chcemy je wyremontować i zaadaptować na pomieszczenia świetlicowo – wykładowe oraz modelarnie dla dzieci., a także żeby mogły służyć kajakarzom przepływającym przez Przemyśl i organizacjom pozarządowym nie posiadających własnych pomieszczeń. 

Tylko dzięki pomocy osób bez finansowania z środków publicznych przy nakładzie pracy wolontariuszy stowarzyszenia udało się zrobić tak wiele za tak niewiele.

Remont trwa:

Odbudowa instalacji wodnej, inspekcja kanałów wentylacyjnych i ich naprawa, wymiana słupów, oczyszczenie slipu po wysokiej wodzie, remont garaży, a teraz przed nami największe wyzwanie to remont pierwszego piętra dla dzieci.

Aktualnie potrzebne materiały:

  • piec gazowy centralnego ogrzewania jednofunkcyjny kondensacyjny na 120 m2
  • zadaszenie na drzwi wejściowe zewnętrzne
  • wyposażenie pomieszczenia kuchennego
  • ocieplenie budynku
  • naprawa ogrodzenia i bram