INTENSYWNE SZKOLENIE ŻEGLARSKIE 

            b88ae450c79f4b2774205977034bf87eZAKOŃCZONE EGZAMINEM NA PATENT

                     ŻEGLARZA JACHTOWEGO PZŻ

                            INLAND SKIPPER ISSA

                        NA JEZIORZE SOLIŃSKIM

PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO UZYSKUJE OSOBA, KTÓRA:
  • Ukończyła 14 rok życia
  • Zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności na patent żeglarza jachtowego

OSOBA POSIADAJĄCA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO JEST UPRAWNIONA DO :

  • Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
  • Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej

SZKOLENIE PROWADZĄ KAPITANOWIE I JEDNOCZEŚNIE INSTRUKTORZY ŻEGLARSTWA I SPORTÓW MOTOROWODNYCH Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM NA WODACH ŚRÓDLĄDOWYCH ORAZ MORSKICH

Kurs teoretyczny: zajęcia z poszczególnych przedmiotów – ratownictwo, przepisy, budowę jachtu, teoria żeglowania, locja, meteorologia, dodatkowo każdy uczestnik otrzyma materiały w formie elektronicznej, które przygotowują do udzielania odpowiedzi na pytania testowe zamieszczone w bazie pytań oraz do zaliczenia sprawdzianów przedmiotowych i egzaminu końcowego.

Szkolenie nawigacyjne: zajęcia praktyczne na mapach morskich oraz nawigacji elektronicznej – NOWOŚĆ!!!

Kurs praktyczny z manewrowania jachtem na silniku i żaglach odbywa się TYLKO na jachtach kabinowych o długości min. 7,5 metra, które są najczęściej oferowane w firmach czarterujących jachty.

Każdy uczestnik otrzymuje:
· Maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej,
· Materiały szkoleniowe oraz  zestaw bazy pytań egzaminacyjnych w formie elektronicznej,
· Możliwość wypożyczenia żaglówki na której było prowadzone szkolenie do pływania rodzinnego, oraz dalszego szkolenia na Patenty Sternik Motorowodny, Jachtowy Sternik Morski, Kapitan Jachtowy i Motorowodny.

W ramach zajęć praktycznych uczestnicy:
– Zapoznają się z budową nowoczesnych jachtów kabinowych
– Spędzą odpowiednią ilość godzin na wodzie ucząc się prowadzenia i manewrowania jachtem kabinowym na żaglach i silniku, aż do zdobycia umiejętności samodzielnego żeglowania
– Poznają zasadę działania jachtowych silników spalinowych i elektrycznych

Terminy:

6-dniowy intensywny jesienny: 28.09 – 03.10.2020 (03.10.2020 egzamin) – 800 zł.

     •            Dostępność miejsc    zajęte     wolne

Cena nie zawiera wyżywienia i noclegu. Możliwość przyjazdu z rodziną i połączenia szkolenia z wypoczynkiem w Bieszczadach w niskich cenach!!! Noclegi w domkach z zapleczem kuchennym już od 200 zł/domek 4-5 osobowy/doba, możliwość także wspólnego wynajęcia domku z innymi uczestnikami szkolenia lub inne dostępne noclegi w Polańczyku.

Koszt egzaminu i za wydanie patentu ( do wyboru ):

Opłata egzaminacyjna Żeglarz Jachtowy PZŻ  – 250 zł. i 50 zł. za wydanie patentu po zdanym egzaminie

(zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej) – Uczniowie i studenci do 26 roku płacą 125 zł. i 25 zł. za wydanie patentu.

Opłata egzaminacyjna i za wydanie Certyfikatu INLAND SKIPPER  ISSA – 400 zł. (żeglarski)

Dla chętnych szkolenie z egzaminem na certyfikat radiooperatora SRC – 400 zł. 

Gwarantujemy że po naszym kursie będziesz potrafił samodzielnie pływać jachtem!!!

Nasi kursanci:

Marta – Mega szkolenie, super instruktorzy, świetne podejście do kursantów zaczynających przygodę z żeglarstwem.

Marlena„Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” Pierwszy krok zrobiony 😉 Chciałam bardzo serdecznie podziękować naszym cierpliwym instruktorom oraz mojej sympatycznej załodze!

Kasia Bo tak się spełnia marzenia! Wszystko dzięki MEGA instruktorom – Agnieszka, Jacek i Marcin – jeszcze raz wielkie dzięki. I bez tak zgranej grupy by się nie udało!

Asia –  Żeglarz jachtowy w pełnej gotowości dziękuje kapitanie Jacek Podwyszyński za cenne rady i przygodę pełna wrażeń 😁😉 oraz grono niesamowitych ludzi !!! Dziękuje

Darek– Polecam intensywne szkolenie żeglarskie, dużo wiedzy i pływania przekazywanej w rewelacyjnej formie, na spokojnie i bardzo dokładnie. Szkolenie zakończone sukcesem uzyskaniem uprawnień żeglarskich i motorowodnych. Bardzo dziękuję!!!