INTENSYWNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH SKIPPERÓW REJSÓW PEŁNOMORSKICH – PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Szkolenie „Samodzielny skipper” jest przeznaczone dla osób planujących prowadzić samodzielnie rejsy pełnomorskie lub chcących podnieść swoje umiejętności żeglarskie w manewrowaniu jachtem pełnomorskim, planowaniu rejsów i  dowodzeniu załogą.

W czasie szkolenia prowadzone będą zajęcia z zakresu:

 • nawigacji papierowej i elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS,
 • budowy jachtu morskiego- praktyczna obsługa i umiejscowienie urządzeń pokładowych,
 • manewry portowe z użyciem cum i szpringów,
 • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
 • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
 • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich,
 • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi,
 • techniki bezpiecznego wchodzenia na top masztu i usuwanie usterek,
 • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp. /dla chętnych możliwość przystąpienia do egzaminu na Certyfikat SRC ISSA – koszt egzaminu z wydaniem certyfikatu 350+50 zł./

src-1

Zajęcia mają charakter prezentacji praktycznej co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego tematu.

Odwiedzimy min. porty w: Gdyni, Helu, Władysławowie, Sopocie, Jastarni za dnia i w nocy w których będziemy doskonalić umiejętności manewrowania i cumowania jachtu w portach.

Szkolenie odbywać się będzie na jachcie 42 stopowym regatowo – turystycznym, przystosowanym do żeglugi morskiej który pomieści 8 osób w komfortowych warunkach. Wyposażony w toaletę, ogrzewanie, pełny kambuz, ploter nawigacyjny z AIS-em oraz wiele innych udogodnień pozwalających pogodzić szkolenie z wypoczynkiem.

Zabieramy max 6 osób co pozwala spędzić uczestnikowi odpowiednią ilość godzin za kołem sterowym podczas manewrowania jachtem i przyswoić wiedzę na odpowiednim poziomie. 

Terminy:

 • 27 kwiecień – 4 maj 2019

 • czerwiec 2019

 • lipiec 2019

 • sierpień 2019

 • wrzesień 2019

Koszt: 1490 zł. /rezerwacja miejsca 350zł. – reszta płatna w dogodnych ratach do dnia na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia.

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h.

Cena zawiera: zakwaterowanie na jachcie, pełne wyżywienie na jachcie, szkolenie, materiały szkoleniowe, opłaty portowe, paliwo, koszulka rejsowa.

Na zakończenie szkolenia dla osób posiadających ok 120 godzin stażu morskiego możliwość podejścia do egzaminu na Patent Jachtowego Sternika Morskiego lub/i Inshore Skipper ISSA

Każdy uczestnik otrzyma opinię stażową niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego lub otrzymania Patentu Kapitana Jachtowego i Motorowodnego

Wszyscy nasi kursanci otrzymają max wiadomości i pomocy w dalszym szkoleniu do uzyskania Patentu Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego. 

Opinie naszych kursantów:

Tomek z Rzeszowa – poznałem instruktorów z Róży Wiatrów podczas mojego pierwszego rejsu-szkolenia po Morzu Bałtyckim, którego się strasznie obawiałem. Całość poprowadzona pierwsza klasa, bez choroby morskiej choć dobrze bujało, czują żeglarstwo i wiedzą jak przekazać wiedzę oraz zarazić żeglarstwem morskim, zaraziłem się i znów wybieram się z Nimi na pełne morze, wiem że mogę im zaufać. Gorąco polecam!!!

Ania z Torunia – prowadzone szkolenia przez Różę Wiatrów to sama przyjemność przyswajania wiedzy, wszystko wytłumaczone po woli i z anielskim spokojem, czasami to sama byłam pełna podziwu dla kpt. Jacka kiedy tłumaczył jakieś zagadnienie, aż miło było słuchać. 

Wojtek z Mazur – super szkolenie, rewelacyjne podejście instruktorskie, wiedza, prezentacja, nauka na wysokim poziomie, a na obiad świeża ryba prosto z kutra – takie szkolenia to dobrze zainwestowany czas – polecam.

Krzysztof z PoznaniaPolecam serdecznie! Byłem i nauczyłem się bardzo dużo. Świetny sternik = świetny kurs