INTENSYWNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH18274767_1684117274949512_420850105880210337_n SKIPPERÓW REJSÓW PEŁNOMORSKICH – PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Szkolenie „Samodzielny skipper” jest przeznaczone dla osób planujących prowadzić samodzielnie rejsy pełnomorskie lub chcących podnieść swoje umiejętności żeglarskie w manewrowaniu jachtem pełnomorskim, planowaniu rejsów i  dowodzeniu załogą.

W czasie szkolenia prowadzone będą zajęcia z zakresu:

 • nawigacji papierowej i elektronicznej z automatyczną identyfikacją statków AIS,
 • budowy jachtu morskiego- praktyczna obsługa i umiejscowienie urządzeń pokładowych,
 • manewry portowe z użyciem cum i szpringów,
 • techniki manewrowania i bezpiecznego prowadzenia jachtu na żaglach i silniku w porze dziennej oraz nocnej,
 • „Silnik na jachcie”- budowa, serwis, zasada działania, naprawa i diagnostyka, spotykane usterki i ich usuwanie (Certyfikat ukończenia szkolenia),
 • przygotowania do samodzielnego bezpiecznego prowadzenia rejsów morskich.
 • minimalizowanie objawów „choroby morskiej” u załogi
 • zasady posługiwania się radiem, zgłoszenia w portach i Straży Granicznej, wzywanie pomocy itp. /dla chętnych możliwość przystąpienia do egzaminu na Certyfikat SRC ISSA – koszt egzaminu z wydaniem certyfikatu 350+50 zł./

src-1

Zajęcia mają charakter prezentacji praktycznej co w znacznym stopniu obfituje w zapamiętywaniu danego tematu.

Odwiedzimy min. porty w: Gdyni, Helu, Władysławowie, Łebie, Sopocie, Jastarni /opcjonalnie Ustka/ za dnia i w nocy w których będziemy doskonalić umiejętności manewrowania i cumowania jachtu w portach.

Szkolenie odbywać się będzie na jachcie 42 stopowym regatowo – turystycznym, przystosowanym do żeglugi morskiej który pomieści 8 osób w komfortowych warunkach. Wyposażony w toaletę, ogrzewanie, pełny kambuz, ploter nawigacyjny z AIS-em oraz wiele innych udogodnień pozwalających pogodzić szkolenie z wypoczynkiem.

Zabieramy max 6 osób co pozwala spędzić uczestnikowi odpowiednią ilość godzin za kołem sterowym podczas manewrowania jachtem i przyswoić wiedzę na odpowiednim poziomie. 

Terminy:

 • 23 – 30 czerwiec 2018 

 • 7 – 14 lipiec 2018

 • 14 – 21 lipiec 2018

 • 25.08 – 01.09.2018

 • 08 – 15 wrzesień 2018Z2

 • 22 – 29 wrzesień 2018Z2

Koszt: 1490 zł. /rezerwacja miejsca 350zł. – reszta płatna w dogodnych ratach do dnia na miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia.

Staż morski podczas szkolenia: ok. 80h.

Cena zawiera: zakwaterowanie na jachcie, pełne wyżywienie na jachcie, szkolenie, materiały szkoleniowe, opłaty portowe, paliwo, kubek i koszulka rejsowa.

Na zakończenie szkolenia dla osób posiadających ok 120 godzin stażu morskiego możliwość podejścia do egzaminu na Patent Jachtowego Sternika Morskiego i uzyskać Patent Motorowodnego Sternika Morskiego.

Każdy uczestnik otrzyma opinię stażową niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego lub otrzymania Patentu Kapitana Jachtowego i Motorowodnego

Wszyscy nasi kursanci otrzymają max wiadomości i pomocy w dalszym szkoleniu do uzyskania Patentu Kapitana Jachtowego i Kapitana Motorowodnego. 

Opinie naszych kursantów:

Tomek z Rzeszowa – poznałem instruktorów z Róży Wiatrów podczas mojego pierwszego rejsu-szkolenia po Morzu Bałtyckim, którego się strasznie obawiałem. Całość poprowadzona pierwsza klasa, bez choroby morskiej choć dobrze bujało, czują żeglarstwo i wiedzą jak przekazać wiedzę oraz zarazić żeglarstwem morskim, zaraziłem się i znów wybieram się z Nimi na pełne morze, wiem że mogę im zaufać. Gorąco polecam!!!

Ania z Torunia – prowadzone szkolenia przez Różę Wiatrów to sama przyjemność przyswajania wiedzy, wszystko wytłumaczone po woli i z anielskim spokojem, czasami to sama byłam pełna podziwu dla kpt. Jacka kiedy tłumaczył jakieś zagadnienie, aż miło było słuchać.