RSTera_regaty

I PRZEMYSKA SEKCJA ŻEGLARSKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Żeglarstwo jest bardzo rozwijającym i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci imłodzieży. Ten piękny sport, poprzez obcowanie z przyrodą, w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły.

Celem zajęć jest zaszczepianie wśród dzieci i młodzieży pasji do żeglarstwa oraz kształtowanie pozytywnych postaw młodego człowieka.

Staramy się przede wszystkim bawić, a przy okazji zabawy uczyć żeglarstwa, a także podstawowych zasad postępowania na wodzie.

Zajęcia odbywają się w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimerza Morawskiego   ul. Bpa. J. Glazera 44 w Przemyślu w piątki o godz 18:00 w sali nr 1 (parter) oraz na basenie miejskim, a w sezonie żeglarskim także na Zalewie Solińskim.

ZAJĘCIA  SĄ  BEZPŁATNE !!!

Przyjmujemy zapisy dzieci na rok szkolny 2017/2018

Sekcja jest podzielona na dwie grupy wiekowe.

Dzieci w wieku do 14 lat – II i IV piatek miesiąca godz 18:00 – które poprzez zabawę poznajądinghySTD-1-page-001-500x315 podstawy żeglarstwa oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Zdobywają Certyfikaty Federacji Szkół Żeglarskich ISSA (International Sailing Schools Association) : ISSA Junior , Level 1,2,3

 

 

Młodzież od 14 lat – I i III piątek miesiąca godz 18:00 

– która zdobywab88ae450c79f4b2774205977034bf87e niezbędną wiedzę do samodzielnego bezpiecznego żeglowania, zostaje przygotowana do egzaminu na patenty żeglarskie PZŻ oraz Certyfikaty Federacji Szkół Żeglarskich ISSA (International Sailing Schools Association).

Członkowie sekcji mają możliwość:

  • uczestnictwa w Niebieskich Szkołach i Obozach Żeglarskich,
  • udziału w organizowanych przez Stowarzyszenie rejsach śródlądowych i pełnomorskich,
  • reprezentowania Stowarzyszenia w regatach,
  • żeglowania wraz z rodzicami pod opieką doświadczonych sterników,
  • uczestnictwa w imprezach i targach żeglarskich.
  • zdobywania uprawnień żeglarskich śródlądowych i morskich.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, DOŁĄCZ DO NAS!!!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!O B Ó Z   Ż E G L A R S K I

Termin: 27.07 – 04.08.2017 (9 dni)

Miejsce: Jezioro Solińskie – Polańczyk

Koszt: 950 zł.

Wakacje pod żaglami dla dzieci w wieku 10 – 15 lat
Aktywny wypoczynek pod żaglami na Jeziorze Solińskim zakończony egzaminem na Patenty PZŻ i ISSA lub ISSA Junior (dla chętnych)
Zajęcia i szkolenie odbywać się będą na nowoczesnych jachtach kabinowych Maxus 24 wyposażonych w prysznic, toaletę, TV, echosondę, a prowadzić je będą przyszli kapitanowie jachtowi i motorowodni z doświadczeniem w prowadzeniu rejsów pełnomorskich, pedagodzy, instruktorzy żeglarstwa PZŻ i ISSA oraz karate.
Cena zawiera zakwaterowanie na komfortowych jachtach kabinowych, pełne wyżywienie (na lądzie), materiały szkoleniowe, dużo wiedzy praktycznej w samodzielnym manewrowaniu jachtem kabinowym, aktywny wypoczynek, zajęcia sportowe w Ośrodku Wojskowym Jawor Solina, Paintball. Uczestnicy poznają także dokładną budowę i obsługę nowoczesnych jachtów kabinowych oferowanych obecnie przez firmy czarterujące jachty.
Na zakończenie chętni uczestnicy będą mogli przystąpić do egzaminu na Patent PZŻ „Żeglarz Jachtowy” lub poddać się ocenie instruktora ISSA na Międzynarodowy Certyfikat Żeglarski ISSA „Inland Spipper” lub „ISSA Junior”
LICZBA MIEJSC OGRANOCZONA – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!!!
Mozliwość płatności w ratach:
I rata w dniu zgłoszenia – 350 zł.
II rata do dnia 02.06 – 300 zł.
II rata do dnia 04.07 – 300 zł.

OSOBA POSIADAJĄCA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO JEST UPRAWNIONA DO :
Prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
Prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej

Cena nie zawiera:
Dojazdu do Polańczyka i dla chętnych opłaty egzaminacyjnej PZŻ ( płatna do PZŻ W-wa ) – 125 zł. i 25 zł. za wydanie patentu, opłaty za wydanie Certyfikatu INLAND SKIPPER ISSA, ISSA Junior


 

To co robimy